یک کلینیک بستری ترک اعتیاد خوب، دارای خدمات درمانی، روان شناختی، روانشناسی و روانپزشکی توسط تیم بالینی متخصص و باتجربه است.

مدت زمان ترک اعتیاد برای هر فرد بسته به عواملی چون شرایط و میزان وابستگی او به مواد مخدر، نوع مواد مصرفی، مدت زمان مصرف، میزان آسیب، شرایط ترک از حیث تغذیه و شرایط زندگی  و مهارت تیم پزشکی و مددکاری بستگی دارد.

سن اعتیاد بسیار پایین آمده در مورد موادی چون گل به سن نوجوانی حتی ۱۲ سال رسیده، بنابراین سن اعتیاد طیفی از ۱۲ تا ۵۰ سال را در برمی گیرد.

در چند دهه اخیر شرایط اجتماعی خاصه درماندگی و افسردگی ناشی از بیکاری، نداشتن افقی از آرزومندی، ناامیدی مطلق نسبت به آینده، نبودن تفریح و لذت سالم، تاثیربسزایی در گرایش به اعتیاد داشته، عوامل فردی مانند فقدان مهارت نه گفتن، داشن اختلالات روانی، زیستن در خانواده دچار آسیب نیز در گرایش به مصرف مواد موثر است.

به گفته کارشناسان یک فرد در تهران می تواند در کمتر از ده دقیقه به مواد مورد نیاز خود دسترسی پیدا کند. فراگیر شدن اعتیاد، قدرت شبکه ای مافیای مواد و گردش مالی عجیبی مالی مواد مخدر، دسترسی به انواع مواد را تسهیل کرده، در خصوص گل، بسیاری از افراد حتی اقدام به کاشتن ماری جوانا در منزل کرده اند.

مصرف شیشه به دلیل مواد تشکیل دهنده آن و همچنین به این دلیل که فرد را در طولانی مدت بیدار نگه می دارد، تخریب عجیب و سریعی را در مغز شکل می دهد، با از بین رفتن بخشی از سلول های مغزی فرد دچار توهم می شود.

متاسفانه بسیاری از جوانان و نوجوانان به این تصور غلط که گل از گیاه تولید می شود، اعتیاد آور نیست حال آنکه سرعت وابستگی فرد به گل بسیار بالاست

محال است فردی که مدت ها درگیر مصرف بوده در طول چندساعت آثار سموم از بدنش خارج شود. ترک اعتیاد یه پروسه است که می بایست با کمک متدهای نوین و علمی انجام گیرد. امروزه به مدد داروهای موجود، ترک از مواد عارضه‌ای سخت و طاقت فرسا نیست. اما باید توجه داشت مهم‌ترین بخش، اثرات روانی و انگیزه است. وجود روانپزشکان و روانشناسان باتجربه در این بخش بسیار حائز اهمیت است.

با توجه به کاربست شیوه جدید و مبتنی بر علم پزشکی ترک اعتیاد عملی دردآور نیست. از آنجا که میزان موفقیت پروسه ترک به شرایط فرد مبتلا بستگی دارد، نمیتوان مشخصا به یک شیوه خاص اشاره کرد اما به صورت کلی، بهترین درمان درمانی است که در یک کلینیک ترک اعتیاد با مجوز درمانی و زیر نظر پزشکان متخصص صورت گیرد و همچنین مواردی چون ورزش مستمر و منظم، تغذیه سالم و حمایت خانواده نقش مهمی در ترک موفق دارند.

بي توجهی به ادامه درمان و وجود اين تفكر نادرست كه با منفي شدن جواب آزمايش و پاكسازی، مسئله‌اي به نام اعتياد به شكل كامل درمان مي‌شود. درمان اعتياد بايد به صورت مداوم پيگيري شود و با حضور در جلسات گروه درماني كه هر هفته برگزار مي‌شود و همچنين مداومت در ادامه ويزيت‌هاي روانپزشک و روانشناس و مصرف داروها و انواع درمان هاي روانشناختی به ثبات برسد. عدم شناخت اين بيماري بزرگترين دليل عود مي‌باشد.

مواد مخدر و الکل کاهش دهنده نیروی مغز هستند، مواد مخدر تولید فرستنده‌های عصبی مثل نورآدرنالین را در مغز سرکوب می‌کنند. هنگامی که شما مصرف مواد مخدر یا الکل را متوقف می‌کنید، همانند رها کردن فنر در مغز شما است، و مغز شما با افزایش آدرنالین، موجب بروز علائم ترک اعتیاد می‌شود. 

اغلب بیماران مبتلا به ایدز با علائمی چون اسهال، تب، درد عضلانی و سایرنشانه های شبیه سرماخوردگی مواجه هستند. عرق کردن در شب و احساس خستگی از دیگر علایم بیمار در مرحله ابتدایی بیماری ایدز است. لبته فرد در مرحله ابتدایی یعنی اچ ای وی مثبت علامت خاصی ندارد.

بله کودکان می توانند این بیماری را از مادر خود به ارث ببرند، ظهور علائم و مرگ و میر در میان کودکان بیشتر است.

مقاربت با فرد مبتلا، استفاده از سوزن و سرنگ مشترک، از مادر مبتلا به جنین در داخل رحم یا زایمان و شیردهی، از طریق دریافت خون و فاکتورهای انعقادی، از راه ورید و سایر غشاهای مخاطی مانند چشم و بینی

خیر. این ویروس از طریق فعالیت های روزمره معمولی منتقل نمی شود

ایدز درمان قطعی ندارد. اما می توان از طریق مصرف داروهای عفونی از تبدیل اچ ای وی به ایدز جلوگیری کرد.

بله ولی خطر ابتلا در مقایسه با واژینال و مقعدی کمتر است.

در این خصوص نمی توان با قطعیت نظر داد. ممکن است این اتفاق بیفتد یا نه

گاهی اوقات در مایع قبل از انزال مقدار زیادی ویروس اچ آی وی وجود دارد، اما تشخیص این که آیا اچ آی وی به مقدار کافی برای ابتلا وجود دارد یا نه امری دشوار است. هر فرد برای محافظت از خود در برابر اچ آی وی یا هر بیماری آمیزشی دیگر بهتر است رابطه جنسی ایمن داشته باشد یعنی از کاندوم استفاده نماید.

علایم عفونت ابتدایی اچ‌آی‌وی معمولا ۲ تا ۴ هفته پس از ورود ویروس پدیدار می‌شوند و ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشند. دیدن یا ندیدن آن نشانه ها هم هیچ ارزش تشخیصی برای اچ‌آی‌وی ندارند و اگر فردی سابقه رفتار پرخطر دارد بهتر است برای مشاوره و آزمایش رایگان به مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری مراجعه کند.

بلی، انزال نکردن برای مرد خطرش فرقی نمی کند ولی برای زن خطرش کمتر است. اگر مرد مبتلا باشد، ترشحات قبل خروج منی هم ناقل هستند. بنابراین بدون خروج منی هم احتمال انتقال وجود دارد. اگر زن مبتلا باشد ترشحات مخاطی مقعد حتی بدون خونریزی حاوی اچ آی وی است.

حتی بدون انزال احتمال سرایت اچ آی وی در هربار آمیزش واژنی از مرد مبتلا به زن ۱۱ در ده هزار است، میتوانید برای مشاوره و آزمایش رایگان به مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری بروید.

خیر، آنها جز دگرباشان جنسی به حساب میان، ترنسجدر بودن نوعی آشفتگی در تطبیق و هویت جنسی است یعنی ذهنیت مرد بودن در بدن زنانه و بر عکس.

تراجنسیتی یا ترنسکشوالیسم، به نوعی اختلال جنسیتی اطلاق می شود که در آن فرد تضاد شدیدی را میان جنس ظاهری خود با جنسیت روانی اش حس می کند. یعنی بدن او یک جنس است اما او در ذهنش تصویر جنسی متفاوت از بدنش را حس می کند.

گفته می شود از هر صدهزار تولد در جهان، ۳ یا ۴ کودک با اختلال واژگونی هویت جنسی متولد می شود.

چه زمانی آثار ترنس بودن در فرد مشخص می شود؟

ترنس ها معمولا از همان سنین کودکی رفتارشان متفاوت با هم جنسانشان است، در سن بلوغ تناقضات درونی فرد شدت می گیرد زیرا در سن بلوغ بدن انسان از حیث جنسی تکمیل می شود.

ترنسی که عمل تطبیق انجام می دهدف هرگز زندگی جنسی مانند یک مرد معمولی نخواهد داشت، آلت پروتزی او در گرمایی دارد و نه خونی در آن جاری است در نتیجه بسیار دشوار است که زنی از این وضعیت لذت ببرد.

نه، اگر فرد ترنس بتوانند زندگی عادی داشته باشد، مجبور به انجام این عمل نیست اما جامعه اغلب این اجازه را به فرد نمی دهد که مثلا مرد استس ولی شبیه زنان لباس بپوشد و رفتار کند.

خیر، ترنس بودن به معنای داشتن نوعی اختلال هویت است، یعنی مسیر رشدی هویت جنسی فرد دچار مشکل شده است.

ابتدا فرد تحت مشاوره و معاینه پزشکان قرار می گیرد و صدور مجوز نهایی با پزشکی قانونی است.