0%

حمایت؛بهترین راه جلوگیری از بازگشت معتادان بهبودیافته

by نیما سیما, جولای 21, 2018

ضرغام صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با مثبت ارزیابی کردن اعطای وام 10 میلیون تومانی به معتادان بهبود یافته، افزود: به طور حتم این مهم اقدام ارزشمندی است که در بهبود وضعیت و ایجاد انگیزه معتادان برای زندگی سالم در جامعه اثرگذار خواهد بود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ضروری است راه‌های پیشگیری از اعتیاد را برای افراد جامعه بازگو کنیم تا روز به روز تعداد افرادی که به اعتیاد گرایش پیدا می‌کنند، کاهش یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، کلاس‌های آموزشی، مهارت‌های زندگی و نشان دادن تهدیدهای اجتماعی را از جمله راهکارهایی برای مقابله با ابتلا به اعتیاد معرفی کرد.

وی، با تاکید بر اینکه باید در جامعه به فرد معتاد به عنوان یک بیمار نگریست، تصریح کرد: اگر فرد معتاد در جامعه به عنوان یک بیمار در نظر گرفته شود بهتر می‌توان وی را به سمت ترک اعتیاد هدایت کرد.

صادقی، ترک اعتیاد را از مراحل حساس برای یک فرد معتاد خواند وتاکید کرد: اگر در جامعه حمایت‌ و نظارت بر معتادان بهبود یافته بیشتر شود، احتمال آنکه فرد دیگر به سمت موادمخدر گرایش پیدا نکند بیشتر بوده بنابراین ضروری است اقداماتی همچون اعطای وام 10 میلیون تومانی به معتادان بهبود یافته افزایش یابد.

نماینده مردم شیراز در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت حمایت ویژه از معتادان بهبود یافته، افزود: این کار سبب می‌شود تا معتادانی که در سیکل درمان قرار گرفته‌اند به آینده امیدوار بوده و با انگیزه بیشتری به کار و فعالیت بپردازند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، جلوگیری از گرایش مجدد معتادان بهبود یافته به سمت مواد مخدر را ضرورتی اجتناب‌ناپذیر خواند وگفت: با تثبیت و تقویت بعد مالی، روانی و جسمانی افراد، می‌توانیم از گرایش دوباره معتادان بهبود یافته به سمت اعتیاد، جلوگیری کنیم که در این میان ضروری است تا نگاه افراد جامعه به بیمار معتاد تغییر یابد تا وی در میان لایه‌های جامعه سرخورده نشود.

No Comments


نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم نشانه گذاری شده اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*